Podporuje Procházka homosexuálov?

Autor: Palo Mitrík | 14.5.2014 o 13:21 | (upravené 14.5.2014 o 13:59) Karma článku: 11,64 | Prečítané:  2888x

S úsmevom na tvári sledujem blogerov a členov KDH, ktorí sa zo všetkých síl snažia urobiť z Rada Procházku homosexuála. To všetko preto, že vo voľbách do Európskeho parlamentu podporil SaS. Tým pádom je vlastne podporovateľom homosexuálnych manželstiev, členom homoloby, nepriateľom tradičnej rodiny, teda Judášom a baránkom vo vlčom rúchu!

Po preštudovaní programu SaS do nadchádzajúcich volieb musím konštatovať, že v celej 20 stranovej brožúre sú LGBTI osoby spomenuté len raz, a to na strane 8 vpravo hore. V celom programe je to úplne okrajová téma  - program sa venuje ekonomickej reforme EÚ a jej inštitúcií – a s množstvom vecí v tomto programe možno súhlasiť. Pokiaľ viem, Procházka sa nestal členom ani sympatizantom SaS – podporil tento konkrétny program politickej strany, ktorý bol vyhodnotený odborníkmi ako najlepší zo všetkých politických strán na Slovensku. Netreba tiež zabúdať, že iniciátorom podpory bola samotná SaS a Procházka ju pravdepodobne poskytol recipročne za podporu v prezidentských voľbách. Prečo teda toľko útokov?

Podsúva sa pocit, že podpora Procházku pre SaS je vlastne prevzatím všetkých názorov tejto strany a vyjadrení jej predstaviteľov od vzniku SaS. Fígeľ s Hrušovským museli spojenectvo so Smerom pri novele ústavy siahodlho vysvetľovať a mali jeden jediný argument – spojenie so Smerom je len kvôli presadeniu článku ústavy o manželstve a nič viac. No ak použijeme optiku, akú sa snažia podsúvať rôzni blogeri a členovia KDH na sociálnych sieťach v prípade Procházku a SaS, potom KDH vlastne podporuje aktivity Moniky Flašíkovej - Beňovej, ktorá je azda najvýraznejšou podporovateľkou plného zrovnoprávnenia homosexuálnych párov voči heterosexuálnym na Slovensku. Takže je tu otázka – ako sa predstavitelia KDH môžu vôbec baviť s predstaviteľmi Smeru o definícii manželstva, keď na druhom mieste na kandidátke smeru do EP je Monika Flašíková-Beňová! Preto už dlhodobo tvrdím, že zmena Ústavy je len a len politický obchod a nič viac.

Veľa to však hovorí o tom, kto je vlastne na politickej scéne súperom KDH. Smer to určite nebude – máme tu dohodu o zmene Ústavy a taktiež som nikde nezachytil, žeby sa KDH vyhraňovalo voči pôsobeniu poslankyne Smeru Moniky Flašíkovej - Beňovej v prospech LGBTI osôb (v čom bude v prípade znovuzvolenia určite pokračovať). Oproti tomu Procházka, ktorého vznikajúca strana ani nekandiduje vo voľbách do europarlamentu a vyjadril len podporu SaS v jednom videu na internete si vyslúžil od bývalých kolegov z KDH množstvo pozornosti.

Výčitky voči Procházkovi smerujú do oblasti hodnotových postojov a kresťanskej morálky, kde sa KDH stavia do polohy jediného politického subjektu, ktorý sa im nikdy nespreneverí. Podpora SaS je v tomto kontexte smrteľným hriechom. Ale kde je tá nespochybniteľná hodnotovosť politiky KDH, keď sa spojí s politickou stranou, ktorej zástupkyňa v Európskom parlamente a dvojka na kandidátke je horlivou aktivistkou manželstiev homosexuálov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí Ficovi radili sú spojené podozrenia z korupcie.


Už ste čítali?