Podporuje Procházka homosexuálov?

Autor: Palo Mitrík | 14.5.2014 o 13:21 | (upravené 14.5.2014 o 13:59) Karma článku: 11,64 | Prečítané:  2933x

S úsmevom na tvári sledujem blogerov a členov KDH, ktorí sa zo všetkých síl snažia urobiť z Rada Procházku homosexuála. To všetko preto, že vo voľbách do Európskeho parlamentu podporil SaS. Tým pádom je vlastne podporovateľom homosexuálnych manželstiev, členom homoloby, nepriateľom tradičnej rodiny, teda Judášom a baránkom vo vlčom rúchu!

Po preštudovaní programu SaS do nadchádzajúcich volieb musím konštatovať, že v celej 20 stranovej brožúre sú LGBTI osoby spomenuté len raz, a to na strane 8 vpravo hore. V celom programe je to úplne okrajová téma  - program sa venuje ekonomickej reforme EÚ a jej inštitúcií – a s množstvom vecí v tomto programe možno súhlasiť. Pokiaľ viem, Procházka sa nestal členom ani sympatizantom SaS – podporil tento konkrétny program politickej strany, ktorý bol vyhodnotený odborníkmi ako najlepší zo všetkých politických strán na Slovensku. Netreba tiež zabúdať, že iniciátorom podpory bola samotná SaS a Procházka ju pravdepodobne poskytol recipročne za podporu v prezidentských voľbách. Prečo teda toľko útokov?

Podsúva sa pocit, že podpora Procházku pre SaS je vlastne prevzatím všetkých názorov tejto strany a vyjadrení jej predstaviteľov od vzniku SaS. Fígeľ s Hrušovským museli spojenectvo so Smerom pri novele ústavy siahodlho vysvetľovať a mali jeden jediný argument – spojenie so Smerom je len kvôli presadeniu článku ústavy o manželstve a nič viac. No ak použijeme optiku, akú sa snažia podsúvať rôzni blogeri a členovia KDH na sociálnych sieťach v prípade Procházku a SaS, potom KDH vlastne podporuje aktivity Moniky Flašíkovej - Beňovej, ktorá je azda najvýraznejšou podporovateľkou plného zrovnoprávnenia homosexuálnych párov voči heterosexuálnym na Slovensku. Takže je tu otázka – ako sa predstavitelia KDH môžu vôbec baviť s predstaviteľmi Smeru o definícii manželstva, keď na druhom mieste na kandidátke smeru do EP je Monika Flašíková-Beňová! Preto už dlhodobo tvrdím, že zmena Ústavy je len a len politický obchod a nič viac.

Veľa to však hovorí o tom, kto je vlastne na politickej scéne súperom KDH. Smer to určite nebude – máme tu dohodu o zmene Ústavy a taktiež som nikde nezachytil, žeby sa KDH vyhraňovalo voči pôsobeniu poslankyne Smeru Moniky Flašíkovej - Beňovej v prospech LGBTI osôb (v čom bude v prípade znovuzvolenia určite pokračovať). Oproti tomu Procházka, ktorého vznikajúca strana ani nekandiduje vo voľbách do europarlamentu a vyjadril len podporu SaS v jednom videu na internete si vyslúžil od bývalých kolegov z KDH množstvo pozornosti.

Výčitky voči Procházkovi smerujú do oblasti hodnotových postojov a kresťanskej morálky, kde sa KDH stavia do polohy jediného politického subjektu, ktorý sa im nikdy nespreneverí. Podpora SaS je v tomto kontexte smrteľným hriechom. Ale kde je tá nespochybniteľná hodnotovosť politiky KDH, keď sa spojí s politickou stranou, ktorej zástupkyňa v Európskom parlamente a dvojka na kandidátke je horlivou aktivistkou manželstiev homosexuálov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?