Matovič má dvanásťročnú frajerku

Autor: Palo Mitrík | 3.6.2014 o 9:22 | (upravené 3.6.2014 o 9:41) Karma článku: 11,98 | Prečítané:  5363x

Neveríte? Normálne mi to povedal, síce nás nikto nevidel a nikto nevidel ani jeho dvanásťročnú frajerku, ale ja určite neklamem! Prečo ja by som mal niečo dokazovať, veď Matovič mi to sám povedal na štyri oči. Nech ide na detektor, úchyl jeden. 

Samozrejme, riadky vyššie sú vymyslené a Matovič samozrejme žiadnu dvanásťročnú frajerku nemá a nič také mi nepovedal. Ale takáto forma obviňovania je riadne svinstvo. Rovno naplno bez dôkazov prídete s tvrdením, ktoré nemáte ani najmenšiu šancu dokázať a zároveň vyzvete obvineného, aby dokázal svoju nevinu (dávnejšie sa tomu hovorilo inkvizícia). Matovičova dôveryhodnosť sa pomaly dostáva na úroveň cirkusového klauna. Do slovenskej politiky priniesol metódu bulváru – obvinenia bez akýchkoľvek dôkazov založenú je princípe „jedna pani povedala“ – teda pardón „jeden Matovič povedal“.  Predsa nie je možné, aby Matovič dookola prichádzal s osobnými a neoverenými príbehmi a všetci behali na detektor, lebo Matovič povedal. Igor Matovič nie je žiadnou morálnou alebo akoukoľvek autoritou. Za roky, ktoré je v parlamente sa snaží postaviť do polohy akéhosi strážcu čistoty a transparentnosti sa stal z neho krikľúň a bitkár. 

Vôbec predstava, že Procházka príde v parlamente za Matovičom, aby dohodol kšeft na ktorom v konečnom dôsledku ušetrí necelých 3000 eur je smiešna. Pri 250 000 rozpočte a povesti Matoviča by Procházka bol buď hlúpy (čo nie je) alebo by musel v tú chvíľu stratiť vedomie. Všetky médiá to však zahrajú, čo Matovič dobre vie. Na dôvažok je to tri mesiace po voľbách a situácii, kedy sa objavujú rôzne špekulácie o pozadí financovania Procházkovej prezidentskej kampane. Toto je však logická úvaha a Matovič hrá na emócie. Vôbec nie je rozhodujúce, či Procházka pôjde na detektor a uspeje. Matovičovi to samozrejme stačiť nebude, spochybní detektor, na Procházku vytiahne ďalších vymyslených sponzorov a pravdepodobne to zakončí tým, že zemeguľa sa točí naopak, lebo sa mu to snívalo. 

Igor Matovič má však jedinú motiváciu – ostať v politike, kde sa mu tak páči. Prvé prieskumy dokazujú, že strana Sieť zoberie Matovičovi podstatnú časť jeho voličov. Má to svoju logiku – Matovič ako osoba nie je povestný prácou a zlepšovaním života občanov, ale skôr ohromujúcimi odhaleniami a smiešnymi predstaveniami, ktoré organizuje v parlamente i mimo neho. A ako každý klaun, i Matovič sa zunoval. Tak začal ďalšie predstavenie podľa starého scenára – bez dôkazov obviním človeka a on má dokazovať svoju nevinu. 

Tu však nejde o Matoviča či Procházku, ide o princíp. Ak príde sused za Vašou ženou a pred deťmi jej začne tvrdiť, že ste mu povedali, že máte milenku, pravdepodobne nepôjdete na detektor. Pôjdete za susedom a dáte mu high five. Stoličkou. Rovno medzi oči.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?