Som ako Matovič? Alebo som ovca?

Autor: Palo Mitrík | 24.7.2014 o 11:18 | (upravené 24.7.2014 o 11:31) Karma článku: 14,58 | Prečítané:  5332x

V spore Procházka a Matovič nejde o bločky. Ide o nás všetkých - voličov a naše vnímanie reality. Odpíšeme Procházku? 

Matovič si nahral Procházku pred prvým kolom prezidentských volieb. Pripravil sa na to, zámerne a manipulatívne vytiahol z Procházku čo sa dalo a ten mu všetko porozprával. Trochu sa pred Matovičom aj pochválil. Naivne a dôverčivo. Matovič si nahrávku odložil na horšie časy. Netušil, či Procházka bude alebo nebude prezidentom, či založí stranu alebo nie, tak ju hneď nepustil do sveta. Lebo Matovič si zhotovil nahrávku preto, aby mohol vydierať. Sprosto a účelne s chladným kalkulom.

V čase, keď sa jeho preferencie rútia smerom dole, prišiel ten správny zahrať sa na ochrancu demokracie a odhaľovanie "skorumpovaných" politikov. Matovič šikovne a takmer nepostrehnuteľne posunul Procházku do polohy "skorumpovaného" politika. Samozrejme k tomu prispel i sám Procházka svojími reakciami. A my, národ voličský, to zdá sa žerieme Matovičovi aj s navijákom. Človeku, ktorý nás stál aj so svojou stranou milióny eur z našich daní. Jeho najväčším výkonom je nahrávka súkromného rozhovoru na štyri oči. Všetci sa tešíme, lebo ten, čo mal byť čistý, podľa Matoviča až taký čistý nie je. Nás to vnútorne uspokojuje a s radosťou si kopneme do Procházku. Ale, čo vlastne spravil Procházka, že ho Matovič v každej druhej vete označuje za "skorumpovaného" politika?

Nič. Mnohí budete protestovať, ale logika nepustí. Lebo reči sa hovoria a chlieb sa je. Odhliadnuc od toho, či Procházka chcel alebo nechcel kúpiť inzerciu bez bločka - kúpil ju? Stačí nezáväzný súkromný rozhovor na odsúdenie človeka? Je naše vlastné verejné vyjadrenie rovnocenné tomu súkromnému? Koľko stála jeho kampaň? Štvrť alebo pol mega? Alebo mega? Kto to dokáže? Opäť okrem "odborníkov", nahrávok súkromných rozhovorov a honbe médií na akýchkoľvek podporovateľov politických strán nemáme v hlavách žiadny dôkaz, len pocity. A možnosť uveriť buď Procházkovi alebo Matovičovi. Uveríme tomu, že Procházka od začiatku konal so zlým úmyslom? Je skutočne Procházka taký hajzel, ako o ňom tvrdí Matovič, ktorý chladne a s kalkulom potajme nahráva súkromné rozhovory? Dáme šancu Procházkovi urobiť niečo s týmto štátom, alebo dáme na Matoviča, ktorý za celé svoje pôsobenie v politike neurobil pre túto krajinu vôbec nič? Alebo nedáme šancu nikomu a budeme ďalej naivne čakať na princa na bielom koni? Veríme Matovičovi, že nahrávka nevyšla von na jeho pokyn? Pochybuje snáď niekto o tom, že v správny čas budeme počuť aj nahrávku celého rozhovoru? 

Lebo optikou Matoviča sme v háji všetci a s nami i Slovensko. Sedíte s priateľom, popíjate a bavíte sa tak, ako sa chlapi medzi sebou občas bavia - o babách. O 4 mesiace si to vypočuje vaša žena. Rozvedie sa s Vami? Určite by okamžite mala, lebo ste bezcharakterný Cassanova! Vás napadne len jedno: čo som dopekla spravil? No, nič. Nikoho ste nezabili, nič ste neukradli, nikoho ste nepodviedli. Len ste sa nezáväzne bavili so svojím "priateľom". Ale podľa Matoviča má byť práve toto vodítko k môjmu rozhodovaniu o tom, aký ste človek a ako sa budete v budúcnosti správať. Ďakujem pekne. 

Procházka urobil v politike školácku chybu. Dôveroval a veľa rozprával, možno nahlas rozmýšľal, kto ho vie. Neobhajujem nasilu Procházku, chcem len povedať, že je to človek so všetkým, čo k tomu patrí. To je dobre. Pretože ak by za ním stáli bájne finančné skupiny, žiadnych chýb by sa nedopúšťal. Ak by jeho kampaň skutočne stále trištvrte mega, ako tvrdia "odborníci", určite by sa našlo aj na účtovníkov a profesionálnych PR poradcov. Zjavne sa však nenašlo. Pre mňa je to jediný a zásadný dôkaz, že nezobral peniaze od finančných skupín. Lebo ak by mal ich podporu, Matovičova nahrávka by nikdy neuzrela svetlo sveta. Aj celá jeho kampaň by vyzerala úplne ináč. Na druhej strane Matovič, ktorý o sebe prehlasuje, že je najčistejší medzi čistými si potajme nahráva ľudí a potom to pustí vo chvíli, kedy sa mu to hodí. Jednoducho a napriamo - morálne bahno.

Som človek milión - makám, živím rodinu, zájdem do kostola, splácam hypotéku. Robím chyby, potom ich ľutujem. Snažím sa riadiť zdravým sedliackym rozumom. Nie som ako Matovič, čistý a bez poškvrny. Dokonca som už aj nakúpil bez bločka.
Volím Procházku, lebo nie je dokonalým. Lebo jeho človečenstvo je mi stokrát bližšie ako nebeská čistota Matoviča. Procházka mi dáva nádej, že táto krajina sa niekam pohne. Lebo profesionáli ako Fico, Matovič a ostatní, ktorých platím zo svojich daní to nedokázali. Nie som ovca, rozmýšľam. A preto dám Procházkovi šancu.     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?